مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۱۷ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۶۲ مرتبه
تیر ماه = ۴۴۸۱۲ مرتبه
كل مشاهده= ۱۳۵۶۷۵۷ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۵۶۴ مرتبه
 

   سومین جلسه شورای مرکز رشد برگزار گردید.

سومین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ایلام با حضور ریاست محترم دانشگاه و رئیس شورای مرکز رشد در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه ایلام برگزار شد. در این جلسه دکتر «محمد علی‌اکبری» ضمن قدردانی از کارهای انجام‌گرفته در این مرکز اظهار کرد: دانشگاه ایلام بنا به رسالتی ...

سومین جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه ایلام با حضور ریاست محترم دانشگاه و رئیس شورای مرکز رشد در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه ایلام برگزار شد. در این جلسه دکتر «محمد علی‌اکبری» ضمن قدردانی از کارهای انجام‌گرفته در این مرکز اظهار کرد: دانشگاه ایلام بنا به رسالتی که بر عهده دارد به دنبال فرهنگ‌سازی در عرصه‌های مختلف است و نتیجه‌ی این فرهنگ‌سازی مطمئناً گره‌گشایی از مشکلات استان و تسریع حرکت استان به سوی توسعه است. وی با اشاره به جایگاه اصول نوآوری و خلاقیت در مدیریت، خاطرنشان کرد: انتظار امروز جامعه از دانشگاه این است که در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی فعال باشد و اعضای هیئت‌علمی باید در این زمینه به خوبی به وظایف خود عمل کنند. رییس دانشگاه ایلام با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» گفت: از مرکز رشد دانشگاه و پارک علم و فناوری انتظار می‌رود از فضای ایجادشده استفاده کنند و با توجه به ظرفیت‌‌های موجود به خوبی در این زمینه ورود کنند. دکترعلی‌اکبری بر توجه به تدوین آیین‌نامه‌ها در قالب اصول وزارت علوم تأکید و با اشاره به سفر اخیر دکتر «صادقی» - مشاور ارشد صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: معاونت پژوهش، رئیس پارک علم و فناوری و مدیر مرکز رشد در یک فعالیت مشترک پیگیر نتایج آن باشند و هدف فعالیت کارگزاری باید هم‌افزایی و جلوگیری از دوباره‌کاری و صرف هزینه و سوءاستفاده از خلاء های موجود باشد. وی با تأکید بر هم‌افزایی دانشگاه و پارک علم و فناوری برای توسعه‌ی استان، به برگزاری جشنواره ایده‌های ثروت ساز در تیرماه اشاره کرد و گفت: امیدواریم برگزاری این جشنواره بتواند به تحقق اهداف مشترک کمک کند.

تعداد کم افراد صاحب ایده برای فن‌آفرینی

درابتدای این جلسه، دکتر «حسین مهدی‌زاده» - معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به فعالیت‌های جدید فن‌آفرینی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: با توجه به گزارش معاونین پژوهشی دانشگاه‌ها، معدود دانشگاه‌های کلیدی از کشور توانسته‌اند درزمینه رشد و فن آفرینی موفق باشند و برخی دانشگاه‌ها با چالش در این حوزه مواجه هستند که این چالش ریشه در کم بودن تعداد افراد خلاق و صاحب ایده دارد زیرا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هنوز به این باور نرسیده‌اند که دانش خود را به فناوری تبدیل کنند و خوداشتغالی مبتنی بر شرکت‌های دانش بنیان هنوز به یک باور عمومی تبدیل نشده است.

دکترمهدی زاده گفت: بعضی از ایده‌هایی که به سمت‌وسوی ما می‌آیند با نوعی کمک، می‌توانیم آن‌ها را دانش‌بنیان فرض کنیم در صورتی که با تعریف معاونت علمی ریاست جمهوری، این ایده‌ها از دانش بنیان فاصله‌دارند و متأسفانه ما با این چالش روبرو هستیم که امیدوارم با همفکری صاحب‌نظران راهکار مناسبی در این زمینه اندیشیده شود.

 وی با اشاره به آئین نامه حمایت از ایده‌ها گفت: این آئین نامه یک آئین نامه روتین وزارتی است و بیشتر جنبه بانکی دارد که ما باید روی این آئین نامه بحث و تبادل‌نظر کنیم تا در خصوص آن به نتیجه مناسبی برسیم.

معاون پژوهشی دانشگاه ایلام با بیان اینکه مسیر برای افرادی که ایده‌های خلاقانه دارند مناسب است، گفت: بسیج به تمام ایده‌های مبتنی بر خلاقیت که جذب مرکز رشد شوند30 میلیون ریال کمک بلاعوض می‌کند که صاحبان ایده می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

دکترمهدی‌زاده با اشاره به اینکه دانشگاه ایلام متولی علم و فناوری استان است خاطرنشان کرد: قدرت و اختیارات پارک علم و فناوری برای حمایت از واحدهای فناور مستقر در پارک از مرکز رشد دانشگاه بیشتر است که راهکارهایی برای حل این مسئله وجود دارد اول اینکه تمام جامعه علمی استان تقسیم کار کند مثلاً مرکز رشد دانشگاه در یک موضوع تمرکز داشته و یک حوزه تخصصی را به عهده بگیرد یا می‌توان مرکز رشد دانشگاه را تخصصی کرد و آن را در پارک علم و فناوری مستقر نمود تا اعضاء هیئت‌علمی که بین مرکز رشد و پارک علم و فناوری در رفت‌وآمد هستند بهتر به نتیجه مطلوب برسند.

همچنین دکتر «رضا یگانه» - مدیر مرکز رشد دانشگاه درحین جلسه  گزارشی از روند روبه رشد این مرکز در 8 ماه گذشته ارائه  داد.سومین جلسه شورای مرکز رشد برگزار گردید.

سومین جلسه شورای مرکز رشد برگزار گردید.


  منبع:   در تاريخ:  ۲۹ خرداد ۱۳۹۵  ساعت: 12:30:15عصر 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: اخبار مرکز دفعات مشاهده: 570

لينك خبر (كد خبر= 730 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد