مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۷۵ نفر

مشاهدات:
امروز= ۲۲۰ مرتبه
تیر ماه = ۴۴۸۷۰ مرتبه
كل مشاهده= ۱۳۵۶۸۱۵ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۲۸۷ مرتبه
 

   اولین اردوی استارت آپ (شتاب) با محوریت ICT در دانشگاه ایلام برگزار گردید

 اختتامیه نخستین و بزرگترین رویداد شتاب یا همان استارتاپ ویکند  استان با حضور مدیران ارشد استان در دانشگاه ایلام برگزار شد. این رویداد علمی که از روز چهارشنبه 19 آبان ماه با ثبت نام و  دعوت از ایده پردازان آغاز شد به مدت 3 روز ادامه داشت.در برنامه اختتامیه که عصر روز جمعه برگزار شد، 1 ...

 اختتامیه نخستین و بزرگترین رویداد شتاب یا همان استارتاپ ویکند  استان با حضور مدیران ارشد استان در دانشگاه ایلام برگزار شد. این رویداد علمی که از روز چهارشنبه 19 آبان ماه با ثبت نام و  دعوت از ایده پردازان آغاز شد به مدت 3 روز ادامه داشت.در برنامه اختتامیه که عصر روز جمعه برگزار شد، 10 ایده منتخب از بین 65 ایده معرفی شده، ارائه نهائی داشتند که توسط هیئت داوران سه تیم برتر که از نظر مدل درآمدی و ارزشی در بازار مشتری کسب می کردند و بهتربودند مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.  این رویداد با همت معاونت پژوهشی دانشگاه ایلام، پارک علم و فناوری استان، مرکز رشد دانشگاه ایلام، مدیریت فناوری و اطلاعات استان،دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد ملی نخبگان استان اجرا شد

رئیس دانشگاه: توجه به خلاقیت و نوآوری از برنامه های اصلی دانشگاه ایلام

دکتر محمد علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام، با بیان اینکه در سال جاری اولین های بسیاری در دانشگاه ایلام عملی شد، گفت: افتتاح آزمایشگاه مرکزی دانشگاه، برگزاری جشنواره ایده های ثروت ساز، جشنواره مطبوعات، آموزش ده نفر از هیئت علمی کشور عراق، و پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی جدید از اهم این اولین ها در دانشگاه ایلام است.

وی به اجرای اولین استارت آپ استان در دانشگاه ایلام، اشاره کرد و گفت: با برگزاری مطلوب این استارت آپ که حاصل یک سال فکر وسه ماه کار و تلاش فشرده بود برنامه ریزی های لازم برای برگزاری 4 استارت آپ دیگرنیز فراهم شده است.

دکتر علی اکبری با بیان اینکه دانشگاه محیطی یاددهنده است اما ما در دانشگاه ایلام نقش یادگیرندگی را نقش اول خود میدانیم، افزود: آنچه که امروز شاهد آن بودیم انجام فعالیت هایی هم افزا، مبتنی بر خلاقیت و نوآوری و دانش بنیان بوده است.

رئیس دانشگاه ایلام، با بیان اینکه توجه به خلاقیت و نوآوری از برنامه های اصلی دانشگاه ایلام است، بیان کرد: برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم برنامه ریزی های هدفمندی صورت گرفته است و بسیار خرسندم که در این مسیر قرار گرفته ایم.

پروفسور علی اکبری با اشاره به این مطلب که محوریت کار استارت آپ با معاونت پژوهش و فناوری، و مرکز رشد دانشگاه ایلام قرار داشت، خاطرنشان کرد:  این بدعت زیبا حاصل هم افزایی دستگاه هایی چون پارک علم و فناوری، مدیریت فناوری اطلاعات استان، حمایت مادی و معنوی و شتاب دهندگی آنان از این رویداد نو و بدیع در استان می باشد.

 وی با اشاره به سال "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" نقش اقتصاد دانش بنیان را در تحقق آن بی بدیل دانست و بیان کرد: وقوع چنین برنامه هایی در سال اقتصاد مقاومتی نشان از آن دارد که باید به جوانان و ایده پردازان اعتماد نمود و حامی و پشتیبان خلاقیت ها و ایده پردازی های انان باشیم.

رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای فناوری اطلاعات در استان، افزود: با وجود 7 هزار فارغ التحصیل فناوری اطلاعات در استان، باید اذعان کرد که دانشجوینی را تربیت کرده ایم که خود کارآفرینی می کنند.

دکتر علی اکبری با بیان اینکه رویداد استارت آپ استان،  برابراستانداردهای جهانی صورت گرفته است، اضافه کرد:  در بین 65 ایده ای که ارائه شدند10 ایده برتر در قالب ده تیم معرفی که از میان آنان سه تیم به عنوان تیم های برتر معرفی شدند.

وی با بیان اینکه باید رویکرد اشتغال تغییر کرده و خود را با دنیای موجود هماهنگ کنیم، تصریح کرد: این رویداد زمینه ای را فراهم کرد تادانشجویان با فراگیری نحوه ی ایجاد کسب و کار و مدل درآمدی و کارآفرینی آشنا شوند.اولین اردوی استارت آپ (شتاب) با محوریت ICT در دانشگاه ایلام برگزار گردید


  منبع:   در تاريخ:  ۲۱ آذر ۱۳۹۵  ساعت: 9:03:00صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: اخبار مرکز دفعات مشاهده: 292

لينك خبر (كد خبر= 786 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد