مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۴۷ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۰۶ مرتبه
خرداد ماه = ۸۵۰ مرتبه
كل مشاهده= ۱۲۷۷۰۸۱ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۱۰۹ مرتبه
 

   تختخواب‌های ضد زلزله جان افراد را در هنگام زلزله نجات خواهد داد

یکی از دلایل اصلی مرگ در هنگام زلزله، تخریب ساختمان‌ها در هنگام رخ دادن این بلای طبیعی است، به خصوص زمانی که افراد در تخت خود خواب باشند. به همین دلیل، DAHIR INSAAT یک تختخواب طراحی کرده است که جان افراد خوابیده را در زمان زلزله نجات می‌دهد. کمپانی DAHIR INSAAT به خاطر طراحی کانسپت‌ها ...

یکی از دلایل اصلی مرگ در هنگام زلزله، تخریب ساختمان‌ها در هنگام رخ دادن این بلای طبیعی است، به خصوص زمانی که افراد در تخت خود خواب باشند. به همین دلیل، DAHIR INSAAT یک تختخواب طراحی کرده است که جان افراد خوابیده را در زمان زلزله نجات می‌دهد. کمپانی DAHIR INSAAT به خاطر طراحی کانسپت‌هایی از جمله قطارهای هوایی و سوپرمارکت دارای جاده مشهور است. این کمپانی در تلاش است به شما کمک کند تا بدون ترس از کشته شدن در هنگام زمین‌لرزه خطرناک، آسوده بخوابید. این تختخواب‌ها بلافاصله پس از احساس کردن کوچکترین لرزه‌ای تبدیل به یک پناهگاه می‌شوند. چهارچوب این تختخواب‌ها از لوله‌های فلزی ساخته شده‌اند که اجازه می‌دهد شکل خود را در زمان ریخته شدن آوار حفظ کند. سنسورهای لرزه‌ای این تخت‌ها به گونه‌ای تنظیم شده‌اند تا به لرزه‌های زیرزمینی با شدت خاصی واکنش نشان دهند و سنسورهای امنیتی اگر مانعی مقابل بسته شدن درب این تخت باشد، از مکانیزم آن جلوگیری می‌کند. بسته شدن درب این تخت‌ها می‌تواند به صورت‌های مختلفی، بسته به اندراه و طراحی تخت اتفاق بیفتد. این تختخواب‌ها حتی می‌توانند با تهویه درست شوند تا هوا را به داخل خود راه دهند.

اگر خطر دود بیرون از پناهگاه نباشد، دریچه‌های تهویه می‌توانند از داخل باز و بسته شوند. ته هر تخت می‌تواند با جیره غذایی، آب، ماسک‌های اکسیژن، جعبه کمک‌های اولیه و هرچیزی که احتیاج داشته باشید، مجهز شود. قاب این تخت‌ها با مواد اشتعال‌ناپذیر و دیواره‌های مقاوم در برابر حرارت ساخته شده‌اند. قاب این تختخواب ضد زلزله، می‌تواند به چراغ‌های کوچک یا علامت‌های قابل دیدن تجهیز شود تا تیم‌های نجات آن را سریع پیدا کنند. این تختخواب‌ها با طراحی، سایز و دکورهای مختلف تولید می‌شوند. کمپانی طراحی کننده این تختخواب‌ها اعلام کرده است که می‌تواند یکی از این تخت‌ها را به قیمت 3 هزار دلار بفروشد.

منبع: باشگاه خبرنگارانتختخواب‌های ضد زلزله جان افراد را در هنگام زلزله نجات خواهد داد


  منبع:   در تاريخ:  ۱۳ شهريور ۱۳۹۷  ساعت: 7:44:11صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 112

لينك خبر (كد خبر= 1275 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد