مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۳۳ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۷۷ مرتبه
تیر ماه = ۴۴۸۲۷ مرتبه
كل مشاهده= ۱۳۵۶۷۷۲ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۱۱۴ مرتبه
 

    تولید نمایشگرهای کم مصرف با استفاده از گرافین

نمایشگرهای انعکاسی مانند انچه که در کتابخوان های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد، انرژی بسیار کمی را مصرف می کنند اما سرعت یا وضوح تصویر موردنیاز برای پشتیبانی از فناوری های استاندارد مانند LCD یا OLED را ندارند. اما محققان با استفاده از گرافین نوعی نمایشگر انعکاسی ساختند که در مقایسه با نمونه ...

نمایشگرهای انعکاسی مانند انچه که در کتابخوان های الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد، انرژی بسیار کمی را مصرف می کنند اما سرعت یا وضوح تصویر موردنیاز برای پشتیبانی از فناوری های استاندارد مانند LCD یا OLED را ندارند. اما محققان با استفاده از گرافین نوعی نمایشگر انعکاسی ساختند که در مقایسه با نمونه های موجود در بازار، نرخ فریم سریع تر و وضوح تصویر بالاتری دارد. گرافین از صفحاتی به ضخامت یک اتم کربن با آرایش لانه زنبوری ساخته می شود. این ماده بسیار محکم، انعطاف پذیر، سبک و تقریبا شفاف بوده و یک رسانای عالی گرما و الکتریسیته محسوب می شود. به همین علت یک مولفه ایده آل برای سیستم های میکروالکترومکانینی (MEM) محسوب می شود. به محض استفاده از گرافین در یک سیستم MEM می توان غشای موجود در نمایشگر را با استفاده از ورودی های الکتریکی و اپتیکی دستکاری کرد. محققان با ترکیب قابلیت های مکانیکی، اپتیکی و الکترونیکی گرافین فناوری جدیدی موسوم به GIMOD را برای ساخت نسل جدید نمایشگرها توسعه دادند. در این نمایشگر، پیکسل ها متشکل از غشاهایی هستند که به صورت الکتریکی کنترل می شوند و نور سفید ورودی را منعکس می کنند. غشاهای گرافینی با سرعت هایی که برای چشم انسان قابل تشخیص نیست، سوسو می زنند.
محققان نمونه اولیه نمایشگرهای GIMOD را با وضوح 2500 پیکسل در اینچ تولید کرده اند. اکنون محققان در تلاشند تا چند استارتاپ را برای تجاری سازی فناوری GIMOD با هدف گیری بازار واقعیت مجازی راه اندازی کنند. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا تولید نمایشگرهای کم مصرف با استفاده از گرافین


  منبع:   در تاريخ:  ۲۸ آبان ۱۳۹۷  ساعت: 7:43:09صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 115

لينك خبر (كد خبر= 1335 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد