مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۲۰ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۶۵ مرتبه
تیر ماه = ۴۴۸۱۵ مرتبه
كل مشاهده= ۱۳۵۶۷۶۰ مرتبه
بیشترین = ۷۷۶۳ - ۱۸/۸/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۵۳ مرتبه
 

   با همت جوانان ایرانی محقق شد؛ شکست تحریم‌ها با تولید محصولات حوزه تصفیه آب و هوا

آلودگی هوا از مرز هشدار عبور کرد، بحران کمبود آب جدی است؛ این اخبار نگران کننده در کشورمان زیاد شنیده می‌شود. البته این مشکل محدود به کشور ما نیست بلکه آلودگی آب و هوا عرصه را برای همه مردم جهان تنگ کرده است. اما سلامتی و پاکیزگی رویایی دور از ذهن نیست؛ شرکت‌های بزرگی در دنیا محصولاتی در ح ...

آلودگی هوا از مرز هشدار عبور کرد، بحران کمبود آب جدی است؛ این اخبار نگران کننده در کشورمان زیاد شنیده می‌شود. البته این مشکل محدود به کشور ما نیست بلکه آلودگی آب و هوا عرصه را برای همه مردم جهان تنگ کرده است. اما سلامتی و پاکیزگی رویایی دور از ذهن نیست؛ شرکت‌های بزرگی در دنیا محصولاتی در حوزه تصفیه آب و هوا تولید کرده‌اند و با استفاده از این محصولات باکتری‌های مقاوم حتی در پساب‌های بیمارستانی نیز نابود می‌شود؛ البته انحصار تولید این محصولات در حال حاضر در حوزه تصفیه هوا در دست شرکت آمریکایی و در حوزه تصفیه آب در دست شرکتی از رژیم صهیونیستی قرار دارد؛ شرکت‌هایی که ایران را در لیست تحریم قرار داده‌اند و از فروش این محصولات به ایران خودداری می‌کنند. اما جوانان ایرانی پاسخ این تحریم‌ها را بی جواب نگذاشتند و در اقدامی این تحریم‌ها را شکستند؛ این جوانان با راه‌اندازی یک استارتاپ هر دوی این محصولات را تولید کردند. این استارتاپ به دنبال ارتقا و بهبود کیفیت زندگی مردم این سرزمین با ابزار فناوری است. حوزه اصلی فعالیت این استارتاپ تولید انواع مواد نانو ساختار فوتوکاتالیست با قابلیت تصفیه آب و هوا را انجام داده است. فوتوکاتالیست‌ها موادی هستند که با جذب طیف‌های مختلف نور فعال می‌شوند و توانایی از بین بردن آلاینده‌ها و مولکول‌های آلی و تبدیل آن‌ها به مولکول‌های بی ضرر را دارند؛ همچنین هر یک از این محصولات توسط یک شرکت جدا در خارج از کشور تولید می‌شود، اما این استارتاپ هر دوی محصولات برای تصفیه آب و هوا را تولید کرده است.

طریقه کارکرد محصولات  تصفیه آب و هوا 

حمید عسگری یکی از هم بنیانگذاران این استارتاپ بیان کرد: محصول این استارتاپ در تماس با نور مرئی و انجام واکنش‌های شیمیایی باعث حذف آلاینده‌های آلی می‌شود. لامپ LED فوتوکاتالیست با قابلیت تصفیه هوا یک محصول این استارتاپ است. این محصول متشکل از سیستم روشنایی LED با بهره وری بالا و پوشش فوتوکاتالیست (حاوی نانو ذرات فعال در ناحیه نور مرئی) است که قابلیت حذف و از بین بردن بخش زیادی از ویروس ها، باکتری‌ها و آلاینده‌های آلی موجود در محیط را با روشن کردن لامپ فراهم می‌کند. به گفته وی، استفاده از ماده شیمیایی فرمالین و نور UV در حال حاضر برای تصفیه کاربرد دارد که هر دو روش معایب و مشکلات خاص خود را دارد و باکتری‌های مقاوم با این روش‌ها از بین نمی‌روند. مجتمع خدمات فناوری شریف با هدف حمایت، گردهم آوری و هم افزایی میان واحد‌های خدمات فناوری دی ماه سال ۹۲ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد؛ البته با توجه به تاثیر آن در ترویج فرهنگ کسب و کار‌های دانش بنیان با حمایت صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم آن نیز در دی ماه سال ۱۳۹۴ به بهره‌برداری رسید.

منبع: باشگاه خبرنگارانبا همت جوانان ایرانی محقق شد؛ شکست تحریم‌ها با تولید محصولات حوزه تصفیه آب و هوا


  منبع:   در تاريخ:  ۲۶ فروردين ۱۳۹۸  ساعت: 1:14:19عصر 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 53

لينك خبر (كد خبر= 1457 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد