مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۳۳ نفر

مشاهدات:
امروز= ۲۲۰ مرتبه
مهر ماه = ۷۸۱ مرتبه
كل مشاهده= ۱۷۸۶۴۲۹ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۳۷۴ مرتبه
 

   اختتامیه سومین رویداد ایده‎شو در دانشگاه برگزار گردید

با هماهنگی، برنامه‎ریزی و همکاری مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه و دانشکده علوم پایه، مراسم اختتامیه سومین رویداد ایده‎شو با موضوع رشته‎های علوم پایه، با حضور دکتر علی‎اکبری رئیس دانشگاه، دکتر یگانه مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری، دکتر رستم‎زاد رئیس دانشکده علوم پایه و جم ...

با هماهنگی، برنامهریزی و همکاری مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه و دانشکده علوم پایه، مراسم اختتامیه سومین رویداد ایدهشو با موضوع رشتههای علوم پایه، با حضور دکتر علیاکبری رئیس دانشگاه، دکتر یگانه مدیر مرکز رشد واحدهای فناوری، دکتر رستمزاد رئیس دانشکده علوم پایه و جمعی از اساتید و دانشجویان صبح امروز در محل سالن آمفی دانشکده علوم پایه برگزار گردید.

در این مراسم، دکتر علیاکبری رئیس دانشگاه با ابراز خرسندی از برگزاری سومین رویداد ایدهشو در دانشگاه و با تشکر از مدیریت مرکز رشد واحدهای فناوری و دانشکده علوم پایه به جهت اهتمام در برگزاری این رویداد، با بیان اینکه در سالیان گذشته تلقی می شد که دانشگاه یک مدرسه بزرگ است، بیان کرد: خوشبختانه با اهتمام همکاران اینجانب در حوزههای مختلف، جایگاه دانشگاه ایلام در سطح کشور و منطقه ارتقاء یافته است و امروز علاوه بر آموزش و پژوهش، پرداختن به فناوری هم در دستور کار قرار گرفته و در نتیجه فعالیتهای کارآفرینانه و فناورانه  در دانشگاه توسعه پیدا کرده و الان دیگر آن طرز تلقی از بین رفته و دانشجویان دانشگاه ایلام با شایستگی عنوانهای مختلف ملی و منطقهای را کسب مینمایند.

دکتر علی اکبری افزود: هماکنون دانشگاه ایلام در حوزه فرهنگی بعنوان یک دانشگاه برتر در سطح کشور شناخته میشود که این مهم با اعتماد به دانشجویان و واگذاری اجرای برنامهها به آنان به دست آمده است.

 رئیس دانشگاه، با ابراز رضایت از روند توسعه فعالیتهای کارآفرینانه و فناورانه  در دانشگاه، بیان کرد: یادگیری بخشی از علم و از جمله در حوره فناروی در خارج از کلاس درس به دست میآید و دانشگاه ایلام در چند سال اخیر در این حوزه اقدامات و فعالیت های خوبی را در قالب مرکز رشد واحدهای فناوری، مرکز جوار دانشگاهی و دفتر کارآفرینی و با برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف و متنوع، بازارچه تولیدات دانشجویی، برگزاری استارت آپهای مختلف، رویداد ایدهشو و جشنواره ایدههای ثروت ساز و حمایت مالی و معنوی از صاحبان ایدهها، انجام داده است.

دکتر علی اکبری افزود: اولین جشنواره ایده‎های ثروت ساز با حضور 60 ایده در دانشگاه برگزار شد، اما با تلاش و اهتمامی که صورت گرفت، میزان استقبال دانشجویان افزایش یافت و دومین جشنواره با حضور 200 ایده برگزار گردید.

رئیس دانشگاه، با بیان اینکه دانشگاه ایلام خود را در قبال سرنوشت جامعه و استان ایلام مسئول میداند، تأکید کرد: یکی از کارهای اصلی دانشگاه جریان سازی است و اگر دانشگاهی در این زمینه موفق نشود یک دانشگاه شکست خورده خواهد بود.

دکتر علی اکبری، افزود: در این راستا دانشگاه ایلام در چند سال اخیر فعالیتهای مختلفی را انجام داده و از جمله اینکه زمانی تأسیس شرکت دانش بنیان در استان ایلام و دانشگاه ایلام آرزویی دست نیافتنی بود، اما با تلاشی که صورت گرفت روند اخذ مجوز شرکتهای دانش بنیان در استان ایلام بومی شد و الان 13 شرکت در این حوزه در سطح استان فعالیت دارند.

رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به اینکه مرکز نوآوری و شکوفایی در سال جاری در دانشگاه ایلام راهاندازی خواهد شد، اظهار کرد: در جریان دیدار دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور از دانشگاه ایلام، با ارزیابی که صورت گرفت، با صدور مجوز این مرکز در دانشگاه ایلام موافقت بعمل آمد و تفاهم نامه مربوطه هم منعقد شده، که به امیدخدا در سال جاری افتتاح خواهد شد.

دکتر علی اکبری در بخش دیگر سخنان خود با ابراز خرسندی از روند فعالیتهای دانشکده علوم پایه، گفت: دانشکده علوم پایه  بعنوان یکی از قدیمیترین دانشکده های دانشگاه ایلام، بواسطه حضور بیشترین تعداد عضو هیات علمی استاد تمام و دانشیار، چاپ مقالات متعدد در مجلات معتبر علمی و انتخاب دانشجوی نمونه کشوری برای دومین سال پیاپی؛ جایگاه خوبی دارد که ان شاء الله با اهتمام مدیریت دانشکده و همت اساتید و دانشجویان عزیز این جایگاه ارتقاء خواهد یافت.

شایان ذکر است در مجموع  تعداد 43 ایده در سایت سومین رویداد ایدهشو  ثبت شد، که از  بین آنها 23 ایده به مرحله نهایی راه یافتند و در پایان بر اساس رأی هیأت داوران نفرات برتر به شرح ذیل انتخاب شدند:اختتامیه سومین رویداد ایده‎شو در دانشگاه برگزار گردید


  منبع:   در تاريخ:  ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸  ساعت: 9:38:17صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: اخبار مرکز دفعات مشاهده: 374

لينك خبر (كد خبر= 1485 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد