مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۳ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۹۲ مرتبه
مهر ماه = ۷۵۳ مرتبه
كل مشاهده= ۱۷۸۶۴۰۱ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۱۸۳ مرتبه
 

    تولید انرژی از ضایعات؛ تجربه موفق بین‌المللی

ئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید: تولید انرژی از ضایعات در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به‌طوری‌که برخی کشورها از جمله سوئد از سایر کشورها زباله خریده و برق تولید می‌کنند. هومان لیاقتی روز دوشنبه در نشست خبری هفتمین کنفرانس بین‌المللی انر ...

ئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی می‌گوید: تولید انرژی از ضایعات در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به‌طوری‌که برخی کشورها از جمله سوئد از سایر کشورها زباله خریده و برق تولید می‌کنند. هومان لیاقتی روز دوشنبه در نشست خبری هفتمین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران بیان داشت: تولید انرژی از زباله امروزه به‌عنوان یکی از پرکاربردترین روش‌های تولید انرژی به‌ویژه برق در جهان شناخته می‌شود و در ردیف تولید انرژی از منابع تجدید‌‌پذیر قرار گرفته و روز به ‌روز نیز در حال فراگیر شدن است. وی با اشاره به اینکه زباله‌های کشاورزی یا صنعتی امروز جزء لاینفک زندگی بشر است که باید به‌صورت صحیح مدیریت شود، افزود: با این کار علاوه بر جلوگیری از خطرات زیست‌محیطی زباله می‌توان از آن به شکل مناسبی در قالب فعالیت‌های نو و مدرن بهره‌برداری کرد. لیاقتی همچنین با اشاره به وضعیت مستعد کشورمان در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، بر ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینان جوان در این حوزه تأکید کرد و گفت: در هفتمین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران بایستی همه مشکلات این حوزه تشریح شود. وی با اشاره به رایزنی‌های انجام‌شده با سفیران برخی از کشورهای صاحب‌تجربه به‌منظور توسعه همکاری‌ها در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، اظهار کرد: کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، سوئیس، اسپانیا و یونان در صورت توانایی کشورمان در خصوص انجام تعهدات مالی گذشته، علاقه‌مند به همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک در این حوزه هستند. لیاقتی با اشاره به همکاری شرکت‌های اتریشی در حوزه تجدیدپذیر با کشورمان و رفع اجرای تعهدات مالی سال 2016 از سوی طرف ایرانی، افزود: اتریشی‌ها برای توسعه هرچه بیشتر سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر، یک صندوق تحت عنوان انرژی در دل وزارت اقتصاد خود راه‌اندازی کرده‌اند. رئیس کمیته سیاست‌گذاری کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران همچنین ضرورت استفاده از استعدادهای جوان در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را مورد تأکید قرار داد و گفت: بایستی در جوانان این رغبت را ایجاد کرد که به‌جای اینکه علاقه‌مندی به مشاغل دولتی، به سمت صنعت تجدیدپذیر سوق پیدا کنند و در ادامه خودشان فعالیت خصوصی راه بیندازند. وی با بیان اینکه صنعت ملی ما در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر مستعد است، نیروی انسانی تحصیل‌کرده و متخصص را از ظرفیت‌های این حوزه برشمرد و گفت: همه این‌ها بایستی وارد فعالیت‌های اقتصادی و کارآفرینی شوند.
لیاقتی خاطرنشان کرد: بسیاری شرکت‌های بزرگ در دنیا نیز با کارهای کوچک فعالیت خود را آغاز کردند، به‌عنوان مثال شرکت آلمانی زیمنس از یک مغازه کوچک در شهر برلین و با راه‌اندازی یک کارگاه شروع به کار کرد. وی افزود: البته نمونه ایرانی را نیز می‌توان مثال زد مانند شرکت بوتان که کار خود را در زمان دولت ملی مرحوم مصدق با راه‌اندازی یک کارگاه جمع‌آوری گاز مایع شروع کرد، هنگامی که بسیاری از خانم‌ها درگیر آلودگی‌های مستقیم آشپزخانه بودند و این کار تأثیر بسیار مطلوبی به‌منظور حفظ محیط‌زیست و رفع آلودگی زیستی داشت. رئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی، بهبود مسیر توسعه در کشورمان را نیازمند توجه هر چه بیشتر و حرکت به سمت استفاده انرژی‌های تجدیدپذیر دانست. هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران، با محورها و موضوعات سیستم‌های خورشیدی فتوولتاییک، سیستم‌های خورشیدی حرارتی، انرژی‌های آبی (blue energies)، سیستم‌های هیبرید انرژی (‌EHS)، محیط‌زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر، سیستم‌های زیر شبکه (microfrid)، همبست آب، غذا و انرژی (N. W. F. E)، فناوری نانو در انرژی‌های تجدیدپذیر، شبکه‌های هوشمند (smartgrid) سیستم‌های بادی، پیل‌های سوختی، انرژی شهری، مدیریت انرژی، برداشت انرژی، آینده‌نگری انرژی، انرژی‌های زیستی، بهینه‌سازی انرژی، ذخیره‌سازی انرژی، انرژی زمین‌گرمایی، فناوری‌های نوین در تبدیل انرژی، سیاست‌گذاری انرژی، اقتصاد و انرژی، امنیت پایدار انرژی، نیروگاه برق‌آبی کوچک و همچنین سیستم‌های تولید هم‌زمان برق و حرارت برگزار می‌شود.
هدف از برگزاری این کنفرانس، ایجاد ارتباطات بین‌المللی در حوزه فناورانه انرژی‌های تجدیدپذیر برای کشور، ایجاد ارتباط مناسب بین پژوهشگران داخلی و خارجی، ترغیب ورود منطقی بخش صنعت به حوزه تجدیدپذیرها، ایجاد ارتباط مناسب بین بخش دولتی و خصوصی و بررسی علمی مباحث و رفع چالش‌های موجود در حوزه زیست‌محیطی و انرژی کشور است. هفتمین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران، با شعار «انرژی پاک برای ایران پاک»، به همت دانشگاه شهید بهشتی و حمایت دانشگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با این حوزه و با حضور پژوهشگران و شرکت‌های خارجی، ۲۱ تا ۲۳ خرداد امسال در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا تولید انرژی از ضایعات؛ تجربه موفق بین‌المللی


  منبع:   در تاريخ:  ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸  ساعت: 9:33:35صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 184

لينك خبر (كد خبر= 1488 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد