مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۱۲۱ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۰۲۸ مرتبه
مرداد ماه = ۳۵۴۷۹ مرتبه
كل مشاهده= ۱۷۲۲۸۶۶ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۱۵۸ مرتبه
 

   ساخت دستگاه آزمایش دقیق آب با تلاش فناوران ایرانی

آزمایش و عملی شدن ایده‌های نوآور، نیازمند وجود تجهیزات آزمایشگاهی و ارزیابی است که نتیجه را دقیق، بی کم وکاست و منطبق با واقعیات ارائه کند و به طور حتم ساخت و بهره بردن از چنین تجهیزاتی، نیازمند دانش فنی و تخصص در ساخت ابزارهای دقیق است. اما یک شرکت دانش‌بنیان اخیراً موفق به ساخت تجهیزات ...

آزمایش و عملی شدن ایده‌های نوآور، نیازمند وجود تجهیزات آزمایشگاهی و ارزیابی است که نتیجه را دقیق، بی کم وکاست و منطبق با واقعیات ارائه کند و به طور حتم ساخت و بهره بردن از چنین تجهیزاتی، نیازمند دانش فنی و تخصص در ساخت ابزارهای دقیق است.

اما یک شرکت دانش‌بنیان اخیراً موفق به ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه‌های آب و هیدرولیک به منظور رفع نیازهای داخلی شده است.

احد باحجب، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان این‌که ساخت تجهیزات حوزه هیدولیک و آب به عنوان یکی از نیازهای مراکز تحقیقاتی و صنعتی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: کار خود را با ساخت و طراحی مدل‌های آموزشی هیدرولیکی آغاز کردیم.

وی افزود: با ساخت تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی آموزشی در زمینه‌های هیدرولیک، مکانیک سیالات، هیدرلوژی و منابع آب، آبیاری، اتوماسیون و اندازه‌گیری آب، تلاش کردیم بخشی از نیازهای صنایع آبی، مهندسی و آموزشی کشور به این تجهیزات را تأمین کنیم.

این فعال فناور، تولید دستگاه‌های آزمایشی شبیه‌ساز را یکی از خطوط تولید این شرکت عنوان کرد و گفت: تجهیزات سیمولاتور یا شبیه‌ساز نقش مهمی در یادگیری، تست‌های تکنیکی دقیق و افزایش کیفیت محصول نهایی دارند.

وی ادامه داد: بر همین اساس، تجهیزات شبیه‌ساز مانند شبیه‌ساز باران، برای مدل‌سازی رواناب‌ها فرسایش و رسوبگذاری تولید شده است.

مدیرعامل شرکت آذر آشنا آب افزود: ساخت شبیه‌سازهای انتقال رسوب، گرداب‌های آزاد و اجباری، کانال جریان روباز و فشار هیدرواستاتیک از دیگر تجهیزات شبیه‌ساز تولیدشده توسط این شرکت است.

وی، به نقش تولید این تجهیزات در افزایش کیفیت تجهیزات تولیدی حوزه آب اشاره کرد و گفت: اغلب تجهیزات ساخته شده توانسته است استانداردهای ملی را کسب کند و به عنوان یک محصول کارآمد، توانمندی خود را نشان دهد.

این فعال عرصه دانش‌بنیان ادامه داد: علاوه بر این بخش دیگر تجهیزات ساخته شده در مرحله اخذ تاییدیه‌های فنی و آزمایشگاهی قرار دارند.

این فعال فناور از راه‌اندازی این حرکت توسط جمعی از دانشگاهیان گفت و ادامه داد: تعدادی از فعالان دانشگاهی که در حوزه‌های مهندسی و آب و خاک فعالیت می‌کنند با شناخت نیاز بازار، این محصولات را به بازار عرضه کرده‌اند.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی چون دستگاه آزمایش ضربه جت، سطح‌سنج اولتراسونیک، دستگاه بررسی کاویتاسیون، میز هیدرولیک حجمی و دستگاه مطالعه هیدرولوژی از دیگر تولیدات این شرکت دانش‌بنیان به شمار می‌رود.

منبع: خبرگزاری ایرناساخت دستگاه آزمایش دقیق آب با تلاش فناوران ایرانی


  منبع:   در تاريخ:  ۳ تير ۱۳۹۸  ساعت: 8:27:01صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 158

لينك خبر (كد خبر= 1512 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  چهار‌شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد