مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۴ نفر

مشاهدات:
امروز= ۵۳۲ مرتبه
خرداد ماه = ۱۰۹۷۰ مرتبه
كل مشاهده= ۱۶۳۵۸۱۷ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۱۷۲ مرتبه
 

   تولید رباتی که از فضاهای تنگ و باریک عبور می کند

پشت سر گذاشتن برخی چالش های عادی برای انسان ها از جمله دشوارترین کارهایی است که معمولاً ربات ها از پس آنها بر نمی آیند. عبور از فضاهای باریک و فشرده از جمله این چالش هاست. اما ربات اطلس بر این مشکل هم غلبه کرده است. نمونه اولیه این ربات که در سال ۲۰۱۳ تولید شد، حتی برای گام برداشتن هم نیازمند کنترل ...

پشت سر گذاشتن برخی چالش های عادی برای انسان ها از جمله دشوارترین کارهایی است که معمولاً ربات ها از پس آنها بر نمی آیند. عبور از فضاهای باریک و فشرده از جمله این چالش هاست. اما ربات اطلس بر این مشکل هم غلبه کرده است. نمونه اولیه این ربات که در سال ۲۰۱۳ تولید شد، حتی برای گام برداشتن هم نیازمند کنترل یک اپراتور بود. اما حالا حتی در صورت هل داده شدن نیز می تواند تعادل خود را حفظ کند و از سقوط خود جلوگیری کند. نصب یک نرم افزار جدید بر روی این ربات به آن امکان می دهد با دریافت دستورات انسان ها از فضاهای باریک و تنگ هم عبور کند. ربات یادشده با کمک این نرم افزار و با استفاده از حسگرهای مختلف می تواند به طور دقیق ابعاد محیطی که در آن قرار دارد را بررسی و در نهایت یک مدل کامل از محیط اطراف را خلق کند.

سپس ربات با استفاده از همین مدل می تواند گام های خود را در محیط های باریک و بسته به درستی بردارد و از نقطه آغاز حرکت به سمت مقصد حرکت کند. ربات یادشده به خصوص برای کمک رسانی در مناطق سانحه دیده قابل استفاده خواهد بود. پیش از این ناسا ربات مشابهی به نام واکیری تولید کرده بود که توان حرکتی آن محدود بوده و تنها قادر به برداشتن چند قدم کوتاه بود.

منبع: خبرگزاری مهرتولید رباتی که از فضاهای تنگ و باریک عبور می کند


  منبع:   در تاريخ:  ۱۶ تير ۱۳۹۸  ساعت: 8:32:35صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 172

لينك خبر (كد خبر= 1520 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد