مقام معظم رهبری: يكي از مؤثرترين مؤلفه هاي اقتصاد مقاومتي، شركتهاي دانش بنيان است
  ارتباط با ما درباره ما خدمات قابل ارائه سوالات متداول لينكهاي مرتبط گالری تصاویر رسالت مرکز صفحه اصلي
   

   ارسال سوال جديد

 

كد رهگيري:

   

راهنمای تشکیل

شیوه نامه ایجاد
سامانه ارزیابی

سايت

كاربر حاضر در سايت= ۱۳۰ نفر

مشاهدات:
امروز= ۱۹۷ مرتبه
آذر ماه = ۸۷۷۶ مرتبه
كل مشاهده= ۱۸۵۲۹۲۲ مرتبه
بیشترین = ۸۲۱۱ - ۱۷/۸/۱۳۹۸
صفحه جاری= ۴۳ مرتبه
 

   ماسک‌ جراحی 99 درصد ضد ویروس تولید شد

شرکت واکامونو (Wakamono) ماسک جراحی ضد ویروس کرونا را تولید و به بازار عرضه کرد. واکامونو یکی از شرکت‌های نانوزیست‌فناوری در جهان است که در سال ۲۰۱۰ در ویتنام تاسیس شد. این شرکت در تولید ماسک ضدکرونا موفق بوده و به‌تازگی ماسک جراحی با قابلیت از بین بردن ۹۹ درصد ویروس‌های کرونا را ...

شرکت واکامونو (Wakamono) ماسک جراحی ضد ویروس کرونا را تولید و به بازار عرضه کرد. واکامونو یکی از شرکت‌های نانوزیست‌فناوری در جهان است که در سال ۲۰۱۰ در ویتنام تاسیس شد. این شرکت در تولید ماسک ضدکرونا موفق بوده و به‌تازگی ماسک جراحی با قابلیت از بین بردن ۹۹ درصد ویروس‌های کرونا را تولید کرده است. ماسک‌های جراحی واکامونو در برابر آنفولانزای H۱N۱ نوعی A (ویروس پوشیده) و همچنین ویروس‌های پولیوویروس (ویروس غیرپوشیده) و ۹۹ درصد از عوامل بیماری‌زای باکتریایی مقاوم است. کارایی ماسک‌های این شرکت توسط آزمایشگاه‌های مستقل و معتبر مطابق استاندارد ISO:۱۸۱۸۴ ۲۰۱۹ مورد آزمایش و تایید قرار گرفته است. علاوه‌بر این، ماسک‌های جراحی واکامونو می‌توانند با موفقیت، بالاترین استانداردهای FDA را برآورده سازند. یک ماسک N۹۵ می‌تواند تقریبا ۹۵ درصد از ذرات ۰٫۳ میکرون را حذف کند. همیشه توصیه می‌شود که کاربران نباید سطح ماسک را لمس کنند تا از آلودگی هر دو طرف جلوگیری شود. میکرواورگانیسم‌های بیماری‌زا که روی فیلتر به دام می‌افتند، روی سطح ماسک چسبیده و از بین نمی‌روند بلکه به چرخه حیات خود ادامه می‌دهند. به‌عنوان مثال، ویروس کرونا با ماسک‌های یکبار مصرف تا هفت روز می‌مانند.

دانشمندان شرکت واکامونو ضمن رسیدگی به این مشکل، ماسک جراحی با خواص دوگانه ساختند، این ماسک‌ها هم کار فیلتراسیون عوامل بیماری‌زا و مضر را انجام داده و هم ساختار ویروس را تخریب می‌کنند. در تولید ماسک‌های جراحی واکامونو از پارچه Gecide استفاده می‌شود، لایه داخلی این پارچه‌ها با میلیون‌ها نانوذره آلی پوشانده شده‌است. این نانوذرات می‌توانند تله‌هایی ایجاد کنند تا عوامل بیماری‌زای مضر را ضعیف کرده یا از بین ببرند. تمام اجزاء آلی و طبیعی زیست‌کش مورد استفاده در تولید ماسک‌های جراحی مطابق با ANSI/AAMI/ISO ۱۰۹۹۳-۵:۲۰۰۹ توسط پاسیفیک لبز آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و ایمنی آن تایید شده‌است. در این ماسک‌ها از هیچ نانوذره فلزی استفاده نشده‌است. استفاده از ماسک‌های واکامونو می‌تواند میزان عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، چرا که انتقال ویروس را به‌طور موثر کاهش می‌دهد.

منبع: خبرگزاری ایرناماسک‌ جراحی 99 درصد ضد ویروس تولید شد


  منبع:   در تاريخ:  ۲۳ مهر ۱۳۹۹  ساعت: 8:41:56صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: خبرهاي علمی فناوری دفعات مشاهده: 43

لينك خبر (كد خبر= 1704 )

 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد