مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام - www.iuui.ir


   بازدید پروفسور خزنده شناس آمریکایی از واحد فناور سرپنتاریوم مرکز رشد دانشگاه ایلام  ۳ خرداد ۱۳۹۴


 

آقاي پروفسور استيون اندرسون، استاد بازنشسته دانشگاه هاي آمريکا متخصص حشرات و خزندگان از واحد فناور سرپنتاريوم مرکز رشد دانشگاه ايلام بازديد کرد.در اين بازديد آقاي دکتر سالکي، مدير مرکز رشد دانشگاه و آقاي دکتر مبارکي رييس بخش موزه و تاريخ طبيعي سازمان حفاظت محيط زيست کشور نيز حضور داشتند.

 آقای اندرسون پس از دیدن یکی از نمونه های واحد سرپنتاریوم بنام افعی دم عنکبوتی اظهارکرد: این نوع افعی در رسته بی نظیر ترین مارها در دنیا قرار دارد و سیستم شکار کردنش در بین تمام مارها منحصر به فرد است.

ایشان پس از بازدید از این نوع مار کمیاب در جریان نحوه فعالیت واحد فناور سرپنتاریوم مرکز رشد قرار گرفتند . وی ضمن اظهار خشنودی از اجرای این طرح در استان ایلام و حمایت مرکز رشد دانشگاه ایلام از این طرح ابراز امیدواری نمود که با هدایت و حمایت بیشتر از این طرح میتوان بخوبی به مرحله تولید و تجاری سازی رسید. وی همچنین زهر مار و عقرب را نوعی الماس در سیستم دارویی و پزشکی دنیا دانست و گفت  روز به روز به اهمیت داشتن این ماده افزوده میشود و در دنیا متقاضیان زیادی برای این محصول وجود دارد همان گونه که خود من برای دیدن این نوع جانور تا اینجا آمده ام. وی در پایان حمایت مرکز رشد دانشگاه را به عنوان یک مرکز علمی در استان و کشور از این گونه طرح ها را قابل ستایش دانسته و از آقای دکتر سالکی مدیر مرکز رشد دانشگاه تشکر کرد.

 


 آدرس خبر:  www.iuui.ir/news/news.asp?newsnum=478
 

 
 

 آخرين به روز رساني:  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد