مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام - www.iuui.ir


   تبدیل تلفن همراه به میکروسکوپ قوی  ۹ دی ۱۳۹۴


این دستگاه که μPeek نام دارد و به اندازه یک کارت بانکی است، روی لنز دوربین گوشی های هوشمند نصب و از طریق یک نرم افزار موبایل کنترل می شود. این دستگاه امکان مشاهده تصاویر بسیار واضح از اشیای بسیار کوچک را فراهم می کند.
این دستگاه برخلاف تصور اولیه، یک ابزار تقویت کننده لنز نیست؛ بلکه دارای یک لنز مستقل و اجزای اپتیکی بسیار پیشرفته است که معمولا در میکروسکوپ های گران قیمت حرفه ای و بزرگ یافت می شوند.
این دستگاه مجهز به یک گیره نگهدارنده و تعدادی لام است و به همراه یک دفترچه راهنما برای استفاده و کار با نمونه ها عرضه می شود.
این ابزار به اندازه ای ساده و دقیق است که برای آزمایش ها و کارهای حرفه ای آزمایشگاهی نیز کاملا مناسب است. اندازه کوچک μPeek در کنار کارآیی بالا، آن را به یک گزینه مناسب برای کلاس های علوم تبدیل می کند. قرار است این دستگاه با قیمت 159 دلار به بازار عرضه شود.
نمونه دیگر این دستگاه که با عنوان μPeek Blue تولید و آماده عرضه شده است، مجهز به نور فرابنفش است و قابلیت استفاده به عنوان یک میکروسکوپ فلوروسنت را دارد.
قرار است این ابزار در نیمه دوم سال 2016 به صورت آنلاین به فروش گذاشته شود. انتظار می رود این نمونه از میکروسکوپ نیز به قیمت 219 دلار فروخته شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


 آدرس خبر:  www.iuui.ir/news/news.asp?newsnum=652
 

 
 

 آخرين به روز رساني:  سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱     
 
© 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مركز رشد واحدهاي فناوري و كارآفريني دانشگاه ايلام مي باشد